Svet Merleto

 

                                        


SVET MERLETO je magickým miestom, kde objavíte krásu šperkov v jej exotickom dizajne, prepojenom s čistotou a originalitou umenia.

Prvý krát sa nám podarilo nahliadnuť do tohto sveta pri objavení šperkárskeho umenia Filigrán na jednom z ostrovov Talianska. Dizajn šperkov má korene hlboko v tradíciách tohoto ostrovného národa. Krásnemu remeslu výroby originálnych šperkov z drahých kovov sa aj dnes venujú miestni umelci a ich výrobky sú populárne v celom Taliansku ale aj v zahraničí.

Metóda výroby Filigrán bola pritom používaná už okolo roku 2000 p. n. l. Našťastie pre nás  sa zachovala až dodnes :-)

Umeleckí šperkári sa dnes snažia ukázať krásu tohto štýlu nie z pozície strojovej dokonalosti ale naopak prinavrátiť šperkom dušu prostredníctvom ich ručnej výroby.

Každý jeden šperk má osobitý rukopis. Prihovára sa svojmu majiteľovi nie chladnou dokonalosťou ale naopak večným nemenným pocitom jedinečnosti a nadčasovosti. 

Je to cesta, ktorá môže ľuďom prinavrátiť skutočnú radosť z krásy, ktorá je živá.

Ako sa hovorí: „Dielo vytvorené s láskou a vášňou nás pohladí na srdci aj na duši.“

Tak poďte objavovať krásu nepoznaného a veríme, že si ich čoskoro zamilujete a budete netrpezlivo očakávať každú novinku, ktorú prinesieme.

Aj vy budete súčasťou tvorby. Umožníme Vám podieľať sa na budúcom dizajne šperkov a vybrať si kolekcie, ktoré vyrobíme a privezieme len pre Vás.  

Jednotlivé kúsky sú vyrábané v limitovaných množstvách, takže tie Vaše šperky budú široko - ďaleko tie jediné.


                                                                                                                                                                                           Vaša Merleto rodina :-)